Jezioro Jamno

Znajdujące się w Gminie Mielno Jezioro Jamno zajmuje 9. miejsce w Polsce i 3. w województwie pod względem powierzchni. Zbiornik o powierzchni nieco ponad 2200 hektarów jest miejscem egzystencji wielu ryb i innych organizmów. Znajdziemy tu leszcze, sandacze, węgorze, a także szczupaki, okonie, karasie, płocie i wiele innych. Wędkarze mają możliwość połowu na lądzie lub w kutrze.

W sezonie letnim można tu ponadto uprawiać sporty wodne, takie jak żeglarstwo czy windsurfing. Niestety, kąpiele wodne są w tym miejscu zabronione. Ponadto znajdują się tu liczne przystanie żeglarskie, a podczas sezonu letniego można przepłynąć się jednym z kursujących po jeziorze statków turystycznych („Koszałek”, „Mila” czy „Parostatek”).

Jezioro łączy się z Morzem Bałtyckim poprzez kanał Jamneński Nurt.

Dodaj opinię

Spory - 9. w kraju pod względem wielkości - akwen, który powinien spodobać się amatorom sportów wodnych - od wędkarstwa przez windsurfing po żeglarstwo. Na marinie cumuje mnóstwo jednostek, a wiele z nich tylko czeka na wynajęcie lub rejs z pasażerami na pokładzie. 2200 ha powierzchni wody, ogromna bioróżnorodność… Jamno zdecydowanie nie jest zwykłym jeziorem.

Warto sfilmować Jezioro Jamno, zająć się tym może firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Jezioro Jamno adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Jamno, zobacz gdzie w Chłopach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Jamno.
  • 76-032 Mielno
  • 22396000
  • 10100
  • 3400
  • 4
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Jamno opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij