Strand Schloss

Strand Schloss to zabytkowy pałacyk, wyróżniający się rażąco na tle dominującego stylu zabudowy w Chłopach. Znaczną część nadmorskiej wsi stanowią bowiem typowo rybackie chaty szachulcowe. Natomiast “Plażowy Pałac” - jak w wolnym tłumaczeniu można nazwać dworek Strand Schloss - jest iście podręcznikowym przykładem secesyjnej rezydencji.

Trzykondygnacyjny budynek pozostaje najwyraźniejszą pamiątką z przełomu XIX i XX wieku, kiedy to wczasy nad Bałtykiem i kąpiel w morzu przestały być czymś zdrożnym, a stały się społecznie akceptowalnym oraz lubianym sposobem na wypoczynek. Powstanie pensjonatu Strand Schloss najdobitniej świadczyło o przekształceniu wsi Bauerhufen z osady rybackiej w “Ostseebad” - nadbałtycki kurort uzdrowiskowo-turystyczny.

Ozdobne wzory na charakterystycznej, bordowo-różowej fasadzie Strad Schloss, można dzięki drobnym poprawkom podziwiać do dziś. Pensjonat, który nigdy dotąd nie zmienił swojej zasadniczej roli ośrodka wypoczynkowego, wyróżnia się również sposobem zadbania o ogrodową zieleń. We wnętrzach zachowała się część oryginalnego wyposażenia.

Dodaj opinię

Zabytkowa konstrukcja i najlepszy pomnik przełomu XIX i XX stulecia, kiedy Chłopy (wówczas Bauerhufen) zaczęły przekształcać się powoli z rybackiej wsi w popularne letnisko. Strand Schloss to 3-kondygnacyjny pensjonat, zbudowany w zgodzie z secesyjną stylistyką. Bogata ornamentyka i dekoracje wyróżniają budynek już na pierwszy rzut oka.

Warto sfilmować Strand Schloss, zająć się tym może firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Strand Schloss adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Strand Schloss, zobacz gdzie w Chłopach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Strand Schloss.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Strand Schloss opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij